Google+

vineri, 22 martie 2013

Funar și Vadim invitați în studioul Tartor Ocular pentru a comenta live text meciul Ungaria- România

Este evident că ungurii se tem de vitejii români, deoarece le-a fost frică să ia loc chiar și în tribune.

Starea foarte proastă a gazonului dezavantajează clar naționala Ungariei, net superioară tehnic. De aceea ungurii conduc doar cu 1-0 în minutul 30.

Sabina Elena, eleva din Covasna care și-a pus bentiță tricoloră la Ziua Maghiarilor de pretutindeni, a declarat că la 1-0 nu urăște naționala Ungariei. De la 5-0 încolo se va mai gândi.

Golul de 1-0 este opera ungurilor și sioniștilor. Jucătorul care a centrat pentru ungurul care a marcat joacă la FC Sion.

Avem noroc că meciul nu se joacă în Ardeal, altfel ungurii ar susține că sunt primii la balon.

Ungurii au decis să ridice o statuie ratării lui Bogdan Stancu, care va deveni astfel o ratare monumentală.

Incredibil! Se zvonește că la pauză arbitrul intenționează să trimită ambele echipe la cabine.

Ministerul de Externe maghiar l-a convocat de urgență pe ambasadorul României la Budapesta, după ce la pauză jucătorii români au decis să se retragă de pe teren timp de 15 minute.

Dacă nu va mai reveni de la vestiare pentru repriza a doua, naționala României încă va mai avea șansa de a pierde onorabil, doar cu 3-0.

Așteptăm cu nerăbdare să se facă 2-0, deoarece acesta este scorul cel mai periculos pentru naționala Ungariei.

Nu e nicio rușine că ne conduc ungurii. Nici Estonia nu a reușit deocamdată să marcheze în Olanda.

Este normal ca ungurii să conducă. Când au intrat pe teren ei nu au găsit decât trei jucători români neaoși: Gelu, Glad și Menumorut, care nu fac altceva decât să se apere împotriva atacurilor cu mijloace rudimentare.

Când era mic, antrenorul Victor Pițurcă era copil de mingi. După ce a mai crescut puțin a devenit copil de zaruri.

Conform cercetătorilor britanici, dacă ungurii conduc acum cu 1-0 este necesar să marcăm 1 gol ca să se facă 1-1.

Conform comentatorilor, dacă meciul se termină 1-0 pentru Ungaria este de luat în calcul chiar și o înfrângere.

Min. 67: iese Torje și intră Maxim, care va da cel puțin un randament minim.

Min. 68: Adi Mutu a strigat: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!

Mutu solicită să fie numit cel Mare și Sfânt, după ce a realizat că are tot atâtea meciuri oficiale cât Ștefan cel Mare și Sfânt ani de domnie.

Min. 71: 2-1 pentru unguri. Victor Pițurcă: este bine, am înscris în deplasare.

Antrenorul român caută soluții pentru jucătorii români. Se pare că cea mai eficientă dintre ele ar fi acidul sulfuric. Din păcate însă, nu întotdeauna se poate pune bază pe acid.

La 2-1 pentru unguri, jucătorii români nu disperă. Chiar și la acest scor se poate ajunge la baraj. La barajul Vidraru.

Deja scorul este 2- 1,5. România a obținut un corner cât o jumătate de gol.

Min. 92: Goooolllll! 2-2! Dumnezeu, Iisus și Sf. Duh și-au adus aminte că nu sunt bozgori.

Incredibil: deși jucătorii români se retrag de pe teren la sfârșitul meciului, nimeni nu-i huiduie din tribune.

Suporterii unguri au trimis o scrisoare de mulțumire către FIFA, care pe o asemenea vreme câinoasă, când nu ai lăsa nici măcar un român afară (din țară), i-a învoit de la un meci anost, pe care numai Ilie Dobre l-ar fi putut dinamiza.

Nuțu Cămătaru a declarat că nu jucătorii naționalei tricolore ar trebui să primească lei pentru rezultatul obținut, ci leii ar trebui să primească jucători ai naționalei tricolore.